O mnie

Cześć,

nazywam się Łukasz Kukawski i jestem programistą od 2008 roku, kiedy to rozpocząłem moją zawodową ścieżkę kariery. Przez te lata miałem okazję stworzyć i utrzymywać sklep internetowy w PHP, optymalizować strony pod archaicznym IE6, tworzyć zaplecza SEO w Linkme(kiedyś tak się pozycjonowało), tworzyć grę w JavaScript, tworzyć i rozwijać serwis w Spring Boot oraz wspierać duże platformy e-commerce w Javie, a nawet miałem epizod bycia nauczycielem ucząc studentów zaocznych z budowy strona WWW i zarządzania treścią na stronie. Moja droga zawodowa była pełna wyzwań i satysfakcjonujących osiągnięć.

Jednak z czasem, codziennie obowiązki – rodzina, praca, budowa domu – spowodowały, że moja pasja do nauki i rozwijania nowych umiejętności zaczęła zanikać. Ostatnie pięć lat to dla mnie czas stagnacji, w którym zatrzymałem się w rozwoju zawodowym.

Dzisiaj postanowiłem to zmienić. Założyłem tego bloga jako środek do powrotu do aktywnego rozwoju i uczenia się. Mam zamiar nie tylko odświeżyć moje umiejętności, ale też dzielić się nimi z innymi, tworząc darmowe kursy JavaScript, TypeScript, React.js i Svelte. Jest to również moja droga do wyjścia ze strefy komfortu i otwarcia się na nowe wyzwania oraz krytykę.

Moim celem jest stworzenie własnych projektów internetowych, jednocześnie ucząc się React i Svelte. Chcę dokumentować ten proces w formie kursów, dzieląc się każdym krokiem, każdą nauką i każdym wyzwaniem. Jestem przekonany, że dzielenie się wiedzą to doskonały sposób na utrwalanie i poszerzanie umiejętności.